Një lajm i hidhur i hidhur vjen për kinematografinë e huaj, ku bëhet me dije se ka humbur jetën aktorja Chethana Raj pasi iu nënshtrua një operacioni për heqjen e dhjamit në një spital privat të kirurgjisë plastike.

Advertisements

Ylli 21-vjeçar thuhet se u shtrua të hënën për një operacion për heqjen e yndyrës në Bengaluru, Karnataka, raportuan mediat lokale.

Por aktorja thuhet se ka pasur komplikacione pasi lëngu filloi të grumbullohej në mushkëri. Më vonë ajo vdiq nga një atak në zemër.

Advertisements

Mjekët thuhet se u përpoqën ta rikthejnë atë përmes ringjalljes kardiopulmonare për 45 minuta, por dështuan.

Chethana është shfaqur në serialet e njohura televizive indiane Geetha, Doresaani dhe Olavina Nildana. Ajo gjithashtu luajti në filmin Canada Havayaami.

TRAGJIKE/ Vdes aktorja e njohur 21-vjeçare, e shfaqur në shumë

Chethana thuhet se nuk i informoi prindërit e saj për operacionin dhe në vend të kësaj vizitoi Qendrën Kozmetike Shetty në Rajajinagar, Bengaluru.