Një ngjarje e rëndë ndodhi mbrëmjen e kaluar në Modena në Itali, pasi një ndërtesë u shemb krejt papritur.

Gjashtë të plagosur, ku katër ishin të rritur dhe dy fëmijë, ishte bilanci i dëmeve që shkaktoi shembja e ndërtesës.

Advertisements

Një nga të plagosurit është dërguar me urgjencë me helikopter drejt Bolonjës, për të marrë mjekim më të specializuar. /abcnews