Prej ditësh po diskutohet performanca e Ronela Hajatit në Eurovision, edhe pse ka kaluar më shumse një javë, prapë kjo temë ka interes të madhTë ftuar në emisionin Open nga Eni Vasili për të folur rreth “ Shqipërinë në Eurovision” ishte Ardit Çuni, i cili ishte bashkëshoqërues i këngëtares Ronela Hajati, në këtë rrugëtim, njëkohësisht dhe këngëtar.I ftuar gjithashtu për të folur rreth performancës së Shqipërisë ishte dhe Robert Aliaj në lidhje Skype, i cili edhe para Eurovizionit, e ka kritikuar Ronelën për këngën e saj.Të dy këto figura u përfshinë në një debat i cili degradoi duke bërë që të revoltoheshin me mendimet e njëri-tjetrit, dhe të kalonin në ofendime.Menjëherë pas këtij debati në studio këngëtari Ardit Çuni ka reaguar duke postuar në profilin e tij të Instagramit në Instastory ku shprehet i zhgënjyer me emision dhe vetë Eni Vasilin drejtuesen e emisionit “Open”.

Advertisements

Ai i drejtohet moderatores me fjalët që Roberti përdori kunderejt tij duke thënë: “Eni Vasili të kërkoj ndjesë që u fyeva “trap” gomar, duke blerë shkollen me lek, që jam pa nivel.