Home Horoskopi Puna, Dashuria dhe Financat/ Horoskopi javor, 16-23 maj 2022

Puna, Dashuria dhe Financat/ Horoskopi javor, 16-23 maj 2022

0
Puna, Dashuria dhe Financat/ Horoskopi javor, 16-23 maj 2022

PUNA
Dashi

Bilanci nuk është i lehtë për t’u gjetur, por ju mund ta bëni atë. Në fund të fundit, këtë e kërkon edhe puna dhe profesionalizmi juaj, ndaj nuk mund të refuzoni të merrni pjesë në raste apo pozicione të caktuara, të nevojshme për zhvillimin e disa projekteve.

Advertisements

Demi

Advertisements

Zgjidhni dialogun, duke lënë pas të gjitha fjalët e kota që do të thuhen nga njerëzit që duan të krijojnë mosmarrëveshje në vendin e punës.

Binjakët

Përpiquni të vazhdoni me hapa të vegjël në projektet tuaja, pasi ka çështje që duhen zgjidhur, por që nuk janë aq urgjente sa mund të duken në pamje të parë.

Gaforrja

Në këto ditë do të duket se nuk do të gjeni asgjë që meriton vëmendjen tuaj, kështu nuk do të ketë asnjë ide nga ana juaj për sa i përket punës.

Luani

Mundohuni të vazhdoni me punën pasi jeni shumë aktiv dhe nuk keni nevojë për shumë nxitje për të gjetur diçka interesante për të punuar dhe për t’u përkushtuar.

Virgjëresha

Në këto ditë një projekt i ri mund t’ju japë frymë të re dhe mbi të gjitha pritshmëri të reja. Sigurisht që keni pasur disa probleme, por tani duhet të keni forcën për t’i kapërcyer ato.

Peshorja

Fillimi do të jetë spektakolar këtë javë, megjithatë nuk duhet të hiqni dorë sapo të shihni se gjërat kthehen në pritshmëritë tuaja. Ju duhet të vazhdoni të këmbëngulni dhe do të duhet të vazhdoni të përqendroheni te ju, por edhe te njerëzit që ju kanë lejuar të arrini këtë pikë dhe t’i keni këto mundësi.

Akrepi

Kolegët tuaj këtë javë mund të luajnë një rol të rëndësishëm në peripecitë e punës suaj, pasi mund t’ju ndikojnë pozitivisht, por edhe negativisht.

Shigjetari

Me siguri vëmendja juaj do të përqendrohet në ndonjë projekt shumë të komplikuar, pasi i doni sfidat dhe në këtë periudhë ndiheni veçanërisht të frymëzuar.

Bricjapi

Dikush mund t’ju pyesë për arsyet e qëndrimit tuaj në fushën profesionale, por kjo nuk duhet t’ju ndalojë apo ngadalësojë, pasi duhet të përmbaheni dhe të vazhdoni me idetë tuaja.

Ujori

Po ndiheni shumë mirë në këtë periudhë dhe sigurisht e keni rikuperuar atë formë fizike që ju ka munguar më parë dhe që nuk ju ka lënë të jepni njëqind për qindshin tuaj. Tani duhet të rikuperoni patjetër.

Peshqit

Thjesht duhet t’i jepni vetes shtytjen fillestare këtë javë dhe më pas gjithçka do të duket e thjeshtë dhe e lehtë për t’u bërë. Mos e lini veten të ndikoheni nga dembelizmi.

DASHURIA
Dashi

Nëse nuk keni vendosmërinë dhe gatishmërinë për t’iu përgjigjur partnerit në të njëjtën mënyrë në raste të caktuara, mos u shqetësoni, mund të merrni kohën tuaj dhe t’i riktheheni temës, sepse është edhe detyrë e njerëzve të afërt, t’ju dëgjojnë dhe të përpiqen t’iu ndihmojnë të zgjidhni problemet.

Demi

Po pranoni se keni mangësi ndaj njerëzve që doni dhe ky është tashmë një hap i madh përpara , veçanërisht nëse ata ju kanë sfiduar shpesh. Tani ju vetëm duhet të vazhdoni me konsistencë.

Binjakët

Ju mund t’i prishni të gjitha planet që dëshironi, por pakënaqësia juaj do të mbetet si dhe ajo e njerëzve që mbështeten te ju. Mund të bëni pak përpjekje këtë javë.

Gaforrja

Mundohuni që diskutimet t’i mbani në minimum, pasi mund të mos keni argumente të mëdha për t’i paraqitur partnerit. Do të përfundoni duke marrë më të keqen dhe do të prishni marrëdhënien. Me pak qetësi do të gjeni edhe fjalë e mendime.

Luani

Ju po shkoni në një drejtim krejtësisht të kundërt me atë të vendosur fillimisht. Edhe nëse marrëdhëniet emocionale nuk mund të trajtohen si projekte pune, nuk duhet të largoheni shumë nga diçka që po shkonte në rrugën e duhur, përndryshe keni një problem

Virgjëresha

Ju nuk mund të merrni gjithmonë përgjigjet që dëshironi të merrni, kështu që këtë javë, duhet të jeni më të gatshëm për të dëgjuar, për të mirëpritur dhe më pak për të kritikuar. Nëse nuk ka dritare të hapur, duhet të vendosni.

Peshorja

Jeni të lehtë për t’u shpërqendruar, sepse vazhdimisht kërkoni diçka ose dikë, por gjatë javës do t’ju duhet t’i kushtoni shumë më tepër vëmendje ndjenjave të të tjerëve , të cilët mund të lëndohen pa dashje nga qëndrimi juaj.

Akrepi

Ju jeni duke arritur diçka të rëndësishme dhe nuk dëshironi të ndaleni dhe të mendoni shumë për marrëdhëniet tuaja personale. Sidoqoftë, lumturia juaj varet kryesisht prej tyre, kështu që do të jetë e kotë të hidheni në çështje të tjera ose të zhyteni plotësisht në to.

Shigjetari

Ju keni ende disa pyetje të hapura këtë javë, të cilat duhet të mbyllen, në mënyrë që të mund të kaloni lirshëm në diçka tjetër . Jo gjithmonë keni metodën e duhur për t’u marrë me diçka që bllokon ndjenjat, por duhet ta përballoni me vendosmëri, për t’u përmirësuar.

Bricjapi

Jeni ende në ekuilibër për disa përgjigje dhe keni ende ndjenja të përziera. Fatkeqësisht, nuk keni hequr qafe disa inate, edhe pse mendoni se jeni përpjekur. Ju duhet të provoni përsëri dhe seriozisht, madje duke marrë ndihmë.

Ujori

Çiftet mund t’i japin një shtysë shumë më të rëndësishme marrëdhënies, por gjithçka do të varet nga disponimi juaj . Mund të jesh shumë i lumtur, ose mund të shkaktosh një nga ato debatet e pafundme, që do të minonin edhe historinë më të fortë.

Peshqit

Mos harroni këtë javë, se mënyra më e mirë për t’u marrë me probleme të caktuara nuk është sigurisht duke folur dhe duke hedhur zhgënjime dhe dyshime mbi njëri-tjetrin. Pas sqarimit të kësaj, çdo strategji tjetër mund të miratohet.

FINANCAT
Dashi

Këtë javë do të mund të flisni më qetë për plane të rëndësishme familjare të natyrës materiale apo pasurore.

Tregohuni shumë të kujdesshëm me personat e lindur në shenjën e Gaforres, Akrepit apo Peshqve, veçanërisht nëse marrëdhënia juaj me ta është profesionale apo e biznesit.

Demi

Kjo është një javë me detyra dhe vendime serioze që lidhen me paratë dhe çështjet tuaja financiare në përgjithësi.

Binjakët

Gjatë këtyre shtatë ditëve do të mund të paraqiteni me sukses në punë, të konsolidoni pozicionin që keni arritur tashmë ose të pranoni detyra dhe angazhime të reja. Kjo od të sjellë një situatë të mirë financiare për javën.

Gaforrja

Kjo do të jetë një javë e favorshme për shlyerjen e dokumenteve të pronësisë, transferimin apo blerjen e pronave dhe veprime të tjera të ngjashme. Ata që do të angazhohen në shitjen e disa gjërave apo pronave këtë javë do të mund të shpresojnë për të ardhura më të mira.

Luani

Në përgjithësi, kjo javë do të jetë mjaft shpërthyese dhe stresuese për ju, por në këtë mënyrë do të arrini rezultate dhe suksese të rëndësishme, që do të ndikojnë në gjendjen tuaj ekonomike.

Virgjëresha

Gjatë javës 16-22 maj, vëmendja juaj do të tërhiqet nga detyrime të ndryshme që lidhen me dokumentet financiare apo pagesat.Në përgjithësi, java do jetë e favorshme për çështjet tuaja financiare, por shmangni arrogancën.

Peshorja

Gjatë kësaj jave, merrni parasysh aftësitë tuaja reale, si në aspektin financiar ashtu edhe në atë emocional. Mos bëni premtime dhe mos u angazhoni për gjëra që janë të vështira për t’u realizuar.

Akrepi

Në aspektin financiar do të angazhoheni për të shlyer një dokument, kontratë ose do të gëzoni të ardhura në para.Kjo do të jetë një javë e favorshme për aktivitetet financiare dhe bankare.

Shigjetari

Marrëdhëniet tuaja financiare do jenë shumë delikate dhe mund të ketë paqëndrueshmëri në paratë që keni. Disa kosto të papritura ose më të larta do të jenë pothuajse të pamundura për t’u realizuar nëse nuk merrni ndihmë.

Bricjapi

Gjatë këtyre shtatë ditëve mund të arrini një marrëveshje për pagë më të mirë, një ujdi ose për të rritur shitjet tuaja. Nuk përjashtohet një propozim për një punë të re ose shtesë (sidomos nëse jeni në kërkim të një të tillë).

Ujori

Mund të prisni zhvillimin e punëve të tyre që lidhen kryesisht me paratë, si p.sh.: marrja e rrogës, marrja e një aktiviteti nga i cili prisni të merrni disa të ardhura dhe të tjera. Çështjet tuaja financiare do i shikoni shumë më seriozisht dhe me qëllim, pasi stabiliteti në këtë drejtim do të jetë shumë i rëndësishëm gjatë kësaj periudhe kohore.

Peshqit

Në aspektin financiar ka disa momente të rëndësishme apo interesante që do të japin më shumë qartësi për situatën financiare në familjen tuaj në muajt në vijim.Gjatë kësaj jave do të keni mundësi për të ardhura më të mira ose për planifikim më të mirë (praktik) të shpenzimeve tuaja.