Home Lajme “Pas varrimit u hodha mbi krevatin e saj! Eli Fara shpèrthen në lot dhe flet për humbjen e madhe

“Pas varrimit u hodha mbi krevatin e saj! Eli Fara shpèrthen në lot dhe flet për humbjen e madhe

0
“Pas varrimit u hodha mbi krevatin e saj! Eli Fara shpèrthen në lot dhe flet për humbjen e madhe

“Nuk pajtohem akoma me idenë që nuk është!”- u shpreh Eli Fara në rrëfimi e saj të rrallë mbi hu mbjen e të ëmës.

Në nëntor të vitit 2020 nëna e këngëtares u inf ektua me Cov id-19. Gjatë tre muajve, Eli vendosi ta kuronte në shtëpi dhe mundi që jeta e saj të zgjatej edhe disa muaj të tjerë.

Advertisements

Advertisements

Teksa rrëfeu përkujdesin ndaj saj, e ftuar te “Rudina” dhe netët pa gjumë Eli u përl ot ndërsa kujton ndjesinë pas ceremonisë mor tore.

“Nuk pajtohem akoma me idenë që nuk është. Ditën që ndërroi jetë, e përkëdhelja tërë kohës, më dukej sikur e kisha prapë aty para meje në shtëpi siç kisha bërë netë pafund.

Pastaj kur bëmë varr imin dhe u ktheva në shtëpi, u hodha mbi krevatin e saj ku kemi gdhirë shumë net bashkë. Nuk di.”

Ajo tha mes të tjerash se edhe vajza e saj Marina u kujdes në mënyrë të jashtëzakonshme për të. Teksa po ashtu së fundmi i është rikthyer muzikës pas 2 vitesh mungesë me një këngë të re.