Bjorni Papri nga Elbasani prej dy ditësh po është në betejë për jetën në spitalin e Traumës, pasi u godit nga një makinë, ndërsa ishte duke udhëtuar me motor.Ngjarja ndodhi në rrugën e Shirgjanit.
Ndërkohë mbrëmjen e kaluar familjarët e Bjornit u kërkuan ndihmë qytetarëve për të dhuruar gjak.Abcneës.al, ka siguruar videon e momentit të, ku shihet se si makina e drejtuar nga një zonjë përplas motorin. Për asye etike nuk po e publikojmë videon, mund ta gjeni në kanalet zyrtare të portalit në fjalë.
Ndërkohë që Bjorni është në betejë me jetën, zonja është lënë e lirë, me justifikimin se ka një fëmijë 3-vjeçar. Prokurore e çështjes është Zena Lila, e cila ka kërkuar arre.st shtëpie për zonjën.
Por gjithashtu kontradiktore është dhe deklarata e policisë, e cila thotë se drejtuesja e mjetit është e pafajshme dhe se ka qënë motori ai që ka prerë rrugën, por në video paraqitet një tjetër realitet.Familjarët dhe miqtë e Bjornit vazhdojnë të kërkojnë dhurues gjaku pasi gjendja e tij është tepër kritike dhe vetëm duke dhuruar gjak për të mund t’i shpëtohet jeta.