Home Lajme Momenti i pabesueshëm kur aeroplani “shpërthen” në flakë me 113 pasagjerë në bord(Video)

Momenti i pabesueshëm kur aeroplani “shpërthen” në flakë me 113 pasagjerë në bord(Video)

0
Momenti i pabesueshëm kur aeroplani “shpërthen” në flakë me 113 pasagjerë në bord(Video)

Një aeroplan kinez i Tibet Airlines mori flakë në Aeroportin Ndërkombëtar Chongqing (në jugperëndim).

113 pasagjerët dhe nëntë anëtarët e ekuipazhit u evakuuan nga avioni dhe janë “të sigurt”, sipas linjës ajrore.

Advertisements

Rreth 40 persona pësuan lëndime të lehta.

Advertisements

Ata u dërguan në spital dhe janë jashtë rrezikut për jetën.

Avioni ishte planifikuar të kryente një fluturim të brendshëm nga Chongqing në Ningxi, në Rajonin Autonom të Tibetit (në jugperëndim), mirëpo aksidenti ndodhi rreth orës 08:19.