Horoskopi për ditën e hënë, 23 maj 2022. Përmbledhja për të gjitha shenjat. Horoskopi parashikon një ndryshim të shpejtë të ngjarjeve, ndaj mos u tregoni shumë serioz për gjithçka që ndodh. Energjia e numrit 5 favorizon veprimet spontane, ndaj largoni të gjitha dyshimet dhe veproni në përputhje me dëshirat tuaja. Në periudhën e gjysmëhënës në rënie të hënës, ka një tendencë për depresion. Mos e ngacmoni veten me ndjenja, normalizoni regjimin e ditës dhe të ushqyerit, hiqni dorë nga zakonet e këqija. Nëse keni vështirësi në një lidhje, jini të durueshëm, hëna tek Peshqit rrit ndjeshmërinë. Ruani qetësinë, përmbahuni nga kritikat ndaj të dashurit tuaj. Sa i përket kohës së lirë, yjet këtu ju këshillojnë t’i drejtoheni intuitës suaj. Gjeni hobin tuaj të preferuar, regjistrohu për një kurs gjuhe, dramë ose studio arti.

Horoskopi i Dashit

Advertisements

E hënë, 23 maj: Numri i ditës 5 premton lloj-lloj surprizash dhe një ndryshim të shpejtë të ngjarjeve, kështu që nuk duhet të habiteni për gjithçka që ndodh përreth. Horoskopi nuk garanton stabilitet dhe fitim financiar të Dashit, por ai parashikon surpriza të këndshme dhe ndryshime për mirë. Faza e rënies së gjysmëhënës së hënës, një kohë e depresionit emocional, prishjeve nervore. Klasat e jogës, ecja në ajër të pastër, biseda me miqtë do t’ju lejojnë të harroni bluz-in. Disa probleme janë të mundshme në jetën personale të Dashit. Hëna tek Peshqit rrit dyshimin. Mund të humbni shumë nëse filloni të fajësoni partnerin për tradhti, merrni një pozicion pritjeje. Yjet nuk ju rekomandojnë t’i referoheni të shkuarës suaj, duke shpresuar të merrni përgjigje për shumë pyetje. Por këshillat e të afërmve më të vjetër mund të jenë shumë të dobishme, sigurisht, nëse jeni të vendosur për një dialog produktiv.

Horoskopi i Demit

E hënë, 23 maj: Numri i ditës 5 premton lloj-lloj surprizash. Horoskopi e këshillon Demin të jetë gati për çdo surprizë, ka gjasa të marrë një ofertë joshëse në lidhje me punën ose jetën personale. Sigurisht, do t’ju duhet kohë për të menduar, por mos e vononi me përgjigjen. Të dashuruarit e Demit do të jenë në gjendje t’i sjellin marrëdhëniet në një nivel të ri, Hëna në Peshq i bën njerëzit të ndjeshëm dhe të prekshëm. Pasi të tregoni pak kujdes dhe vëmendje, përgjigja nuk do të zgjasë shumë. Mos u përpiqni të mashtroni fatin duke besuar naivisht se mund të shmangni disa ngjarje. Mësoni të mbroni interesat tuaja, jini të sinqertë dhe të hapur në mënyrë që të mund ta mbyllni çdo situatë në favorin tuaj.

Advertisements

Horoskopi i Binjakëve

E hënë, 23 maj: Numri i ditës 5 mbron njerëzit që kanë këndvështrimin e tyre, kështu që nuk ka nevojë të kërkoni miratimin e të tjerëve. Horoskopi u ofron Binjakëve që të mos i frenojnë emocionet dhe ndjenjat e tyre. Bëj siç e sheh të arsyeshme, por mos shko përtej kufijve të asaj që është e lejuar. Pozicioni i hënës tek Peshqit i bën njerëzit më të prekshëm dhe të ndjeshëm ndaj padrejtësive. Mundohuni të mos i kushtoni vëmendje kritikave, mos filloni grindje dhe skandale me të dashurin tuaj. Për sa i përket marrëdhënies me fëmijët, yjet ju këshillojnë të ulni shkallën e kërkesave. Akordoni në një dialog, ndaloni së guxuari përvojën personale, lëreni fëmijën të bëjë një zgjedhje.

Horoskopi i Gaforres

E hënë, 23 maj: Energjia e numrit 5 është e favorshme për komunikim dhe flirtim, ndaj mund të shpresoni për një njohje të këndshme. Megjithatë, horoskopi i paralajmëron Gaforret kundër veprimeve të pamenduara, nuk duhet t’i besoni kujtdo që takoni. Ngjarjet e kësaj dite janë aq të paparashikueshme, saqë mund të humbisni lehtësisht kokën. Gjatë periudhës së gjysmëhënës në rënie, qëndrueshmëria e trupit zvogëlohet dhe ka një rënie të forcës. Aromaterapia do të ndihmojë për të përballuar gjendjen e depresionit, vajrat esencialë janë antidepresivë natyralë. Gaforret mund të kenë shumë arsye për të akuzuar të tjerët për indiferencë. Hëna në Peshk i bën njerëzit më të prekshëm, të përlotur, të përpiqen të mos i nënshtrohen dëshpërimit. Natyrisht, tani ju duhet të mbani përgjegjësi shtesë. Ndoshta, të afërmit e moshuar do të kërkojnë vëmendje ose miqtë e ngushtë mund të kenë probleme. Mos refuzoni atyre që kanë nevojë për ndihmën tuaj.

Horoskopi i Luanit

E hënë, 23 maj: Energjia e numrit 5 nuk premton stabilitet, përkundrazi, ngjarjet e kësaj dite janë aq të luhatshme sa nuk duhen marrë seriozisht. Horoskopi i thërret Luanët të tregojnë përmbajtje dhe qetësi, problemet janë të përkohshme dhe fati do t’ju buzëqeshë. Në periudhën e gjysmëhënës në rënie të hënës, ka një tendencë për depresion. Mos e ngacmoni veten me ndjenja, normalizoni regjimin e ditës dhe të ushqyerit, hiqni dorë nga zakonet e këqija. Në jetën personale të Luanëve, problemet janë të mundshme: Hëna në Peshk i bën njerëzit të prekshëm dhe dyshues. Mos u konfliktoni me partnerin tuaj, mos e fajësoni atë për të gjitha problemet, kjo do të çojë në mosmarrëveshje në marrëdhënie. Natyrisht, do t’ju duhet ndihma dhe mbështetja e të afërmve më të vjetër. Nëse nuk mund të gjeni një gjuhë të përbashkët me fëmijën, përpiquni të përfshini njerëz më me përvojë në procesin e edukimit.

Horoskopi i Virgjëreshës

E hënë, 23 maj: Horoskopi u rekomandon Virgjëreshave t’i nënshtrohen intuitës së tyre. Energjia e numrit 5 kontribuon në kaos dhe konfuzion në çështje, kështu që mos u habitni me gjithçka që ndodh përreth. Mos kërkoni një përgjigje në sipërfaqe, do të jetë më mirë nëse i besoni zërit tuaj të brendshëm. Për Virgjëreshat, të prirur për xhelozi, ka shumë arsye për përvoja, Hëna tek Peshqit krijon dyshime. Mos vazhdoni me emocionet tuaja, mos i kushtoni rëndësi thashethemeve dhe fjalëve. Yjet ju këshillojnë të prisni dhe të shihni qëndrimin. Është më mirë të drejtoni energjinë në zgjidhjen e detyrave vërtet të rëndësishme sesa të humbni kohë në biseda të padobishme dhe duke imituar aktivitete të fuqishme.

Horoskopi i Peshores

E hënë, 23 maj: Numri i ditës 5 premton shumë aventura, edhe nëse nuk keni nevojë për emocione. Horoskopi i kujton Peshores se ngjarjet mund të evoluojnë në një skenar të paparashikueshëm. Prandaj, lini çdo shpresë që të ndikojë disi në atë që po ndodh, thjesht notoni përgjatë rrjedhës së jetës. Të dashuruarit e pakënaqur duhet të jenë të vetëdijshëm për situatën reale. Hëna tek Peshqit rrit prirjen për të vuajtur, ndaj mund ta mashtroni veten me shpresa të kota sa të doni, por tani rezultati është i rëndësishëm. Mos prisni favore nga fati, veproni në mënyrë të pavarur, por duke pasur parasysh rrethanat. Kujdes nga thashethemet dhe njerëzit ziliqarë, por ndihma e miqve do t’ju vijë në ndihmë.

Horoskopi i Akrepit

E hënë, 23 maj: Numri i ditës 5 mund të sjellë kaos dhe konfuzion në jetën tuaj. Horoskopi iu rekomandon akrepave që të përmbahen nga veprimet vendimtare, është më mirë të presin këtë kohë plot tension. Ngjarjet e kësaj dite janë aq të paparashikueshme sa çdo mospërputhje është e mundur, por askush nuk mund të fajësohet për këtë sepse tillë është jeta. Pozicioni i hënës tek Peshqit rrit intuitën, zgjon një ndjeshmëri të veçantë. Mundohuni të mos i kushtoni rëndësi fjalëve dhe vërejtjeve të njerëzve të tjerë, drejtohuni vetëm nga ndjenjat tuaja. Në mënyrë të papritur për veten tuaj, ju mund të bëheni objekt zilie dhe intrigash. Mos i kushtoni vëmendje thashethemeve, vazhdoni me qetësi aktivitetet tuaja të zakonshme, në të ardhmen e afërt situata do të ndryshojë.

Horoskopi i Shigjetarit

E hënë, 23 maj: Energjia e numrit 5 do të zbukurojë jetën tuaj me ngjarje të ndritshme dhe emocione të paharrueshme. Horoskopi e këshillon Shigjetarin të përgatitet për surpriza, kjo ditë është e favorshme për komunikim dhe argëtim. Mos kini frikë të sillni pak kaos dhe konfuzion në jetën tuaj, ndoshta, rrugë të reja do të hapen para jush. Nën ndikimin e Hënës tek Peshqit, intuita është e mprehur, ndaj mos i injoroni ndjenjat tuaja të brendshme. Nëse nuk dini çfarë të bëni në një situatë të caktuar, besoni nënndërgjegjen tuaj. Tregoni zgjuarsi, mos shkoni në rrugën e zakonshme. Nëse jeni në një udhëkryq dhe nuk dini si të veproni siç duhet, jini origjinal, gjëja kryesore është të ndjeni eksitimin e jetës.

Horoskopi i Bricjapit

E hënë, 23 maj: Dita 5 do t’ju shpërblejë me aftësinë për të qenë në vendin e duhur në kohën e duhur. Horoskopi i rekomandon Bricjapëve të mos ulen në një vend, aktiviteti i lartë i biznesit është hapi i parë drejt suksesit. Jini të hapur ndaj komunikimit, mos ngurroni të shprehni mendimin tuaj dhe mos iu nënshtroni vështirësive. Nën ndikimin e Hënës tek Peshqit, ndjenja e vetmisë mund të rritet, por gjërat nuk janë aq të këqija sa i imagjinoni. Mësoni t’u besoni njerëzve të dashur, ndani me ta përvojat tuaja. Ndoshta duhet të përmbaheni nga kritikat dhe thashethemet. Jini të matur, mos ndërhyni në çështje që nuk ju shqetësojnë, më mirë merruni me jetën tuaj, interesat personale mbi të gjitha.

Horoskopi i Ujorit

E hënë, 23 maj: Numri i ditës 5 nuk kërkon respektim të detyrueshëm me rregullat dhe konventat e pranuara përgjithësisht. Do të keni një zhytje të kokës në vorbullën e aventurave. Mos hiqni dorë nga ofertat tërheqëse për t’u argëtuar, megjithëse mund të gjeni përdorime të tjera për talentet tuaja. Për Ujorin familjar, mirëqenia e fëmijëve tashmë është në vend të parë. Hëna tek Peshqit mpreh intuitën, me shumë mundësi do të jeni në gjendje të parandaloni shumë probleme përmes nxitjeve të zërit tuaj të brendshëm. Jini të matur, mos ua impononi këndvështrimin tuaj të tjerëve. Ju mund të humbni shumë nëse nuk e zotëroni artin e përcaktimit të saktë të prioriteteve, përqendrohuni në gjërat thelbësore.

Horoskopi i Peshqve

E hënë, 23 maj: Energjia e numrit 5 premton ndryshime në të gjitha sferat e jetës, me ato të mprehta dhe më të paparashikueshmet. Horoskopi i Peshqve këshillon të jeni gati për çdo surprizë. Me shumë mundësi, nuk do të mund të ndikoni në rrjedhën e ngjarjeve, ndaj përpiquni të përshtateni me rrethanat. Për të dashuruarit e Peshqve tani nuk ka asgjë më të rëndësishme se marrëdhëniet. Mundohuni të mos bini jashtë jetës për një kohë të gjatë, përveç ndjenjave tuaja, ka shumë gjëra që meritojnë vëmendjen më të afërt. Mos harroni t’i kushtoni vëmendjen e duhur pamjes. Ndiqni modën më të fundit dhe përkëdheli sa më shpesh të jetë e mundur me veshjet elegante. Mbani mend, takoheni me rroba, kështu që duhet të dukeni perfekte.