Është gjetur shqiptari Panajot Kaleshi, i cili u zhduk në Platamona më 31 mars.

Mediat greke bëjnë me dije se 41-vjeçari u gjet në portin e Platamonës, i rraskapitur, por në gjende të mirë shëndetësore.

Advertisements

Ai është dërguar në spitalin e Lichtohoros dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Shqiptari kishte shkuar në Platamon tek të afërmit për të punuar, por që më pas u zhduk pa lënë gjurmë.

Fatmirësisht ai është gjetur shëndoshë e mirë, ndërsa autoritetet greke do të marrin dëshminë e shqiptarit për zhdukjen e papritur.

Advertisements