E rëndë/ Burri vret me thikë gruan dhe plagos vajzën 13 vjeçare

Një burrë me origjinë nga Amerika e Jugut dyshohet se theri me thikë gruan e tij në Rimini dhe plagosi rëndë vajzën e tij 13-vjeçare, e cila u përpoq të ndante prindërit e saj.

Mediat italiane bëjnë me dije se burri është ndaluar menjëherë nga policia, në qendër të qytetit.

Ndërkohë që vajza e mitur është dërguar me urgjencë të spital.