E heqin qafe para burgut, dalin pamjet, si u ekzekutua me 4 plumba 32-vjeçari

Vrasje para burgut, dalin pamjet, si u ekzekutua me 4 plumba 32-vjeçari
Kamerat e sigurisë së burgut në Foggia kanë filmuar vrasjen e një 32-vjeçari mbrëmjen e 17 majit.

Kamerat kanë filmuar të gjitha fazat e ekzekutimit të Alessandro Scrocco.

Në video shihet se vrasësi ishte fshehur pas një makine të parkuar dhe ka pritur ardhjen e 32-vjeçarit. Më pas ai është afruar te makina dhe e ka ekzekutuar me 4 plumba.

Pas vrasjes, siç tregojnë pamjet, autori hipi në një makinë me ngjyrë të errët, e cila ishte e parkuar afër me atë të viktimës.

Ai arriti të arratisej së bashku me drejtuesin e mjetit./abcnews.al/