Home Lajme Demokrati nuk përmbahet përballë Berishës: Të dua më shumë se fëmijët e mi

Demokrati nuk përmbahet përballë Berishës: Të dua më shumë se fëmijët e mi

0
Demokrati nuk përmbahet përballë Berishës: Të dua më shumë se fëmijët e mi

Ish-kryeministri Sali Berisha ditën e sotme ka zhvilluar takimin e radhës në qytetin e Lezhës.

Gjatë takimit, një demokrat nuk kurseu “lëvdatat” ndaj Berishës, madje u shpreh se e do atë më shumë se sa do fëmijët e tij.

Advertisements

“I nderuar doktor, jam oficer i gardës së republikës, ish i juaji personalisht. Vij nga Fani, jam mbështetësi juaji deri në vdekje, jo më shumë. Të përshëndes, ju dhe grupin nismëtar.

Advertisements

Por kam një keqardhje, për ata lepujt, Lul Basha, Gaz Bardhi dhe ato qelbësirat që ne i hamë me dhëmbë, i shqyejmë lepujt.

Dr. Berisha të njoh nga afër, të kam shoqëruar ku ke shkel me këmbë, në 1997 padiskutim, Skënderbeu i madh je padiskutim. Të dua fort, fatkeqësisht të dua më shumë se fëmijët e mi. Zoti a priftë mbarë dhe ne na ke me vete”, tha demokrati.