Presidenti i Ukrainës është kthyer në një nga personazhet më të komentuar dhe më viral të rrjeteve sociale, për shkak të dinamikave që ai po shfaq në luftën me Rusinë.

Advertisements

Ai ka bërë thirrje për një luftë ‘dhëmbë për dhëmbë’ me Rusinë dhe është shprehur se nuk do e braktisë kurrë vendin e tij.

Zelenskyy, ka qenë një aktor komedie dhe është bërë president, pasi vendosi të largohej përfundimisht nga aktrimi.

Advertisements

Së fundmi në rrjetet sociale është bërë virale një video, ku Zelenskyy, në një rol të tijin, ka puthur në buzë një burrë. Kjo video ka marrë mijëra reagime dhe është shpërndarë disa herë në rrjete të ndryshme sociale.