Ish-Kryeministri Sali Berisha tha se zgjedhjet e 6 marsit se zgjedhjet ishin një mesazh për demokratët që duhet të bashkohemi.

Berisha tha se këto zgjedhje ishin edhe për Sali Berishën dhe kjo dihet, pasi ambasadorja amerikane Yuri Kim, ndërhyri në fushatë në një situatë të paprecedent.

Advertisements

Ish-Kryeministri deklaroi se është i gatshëm 100% për çdo hap drejt bashkimit me një kusht të vetëm, të pranojmë votën e lirë.

“Ky rezultat që morëm në 6 mars është rezultat i votës së lirë, pasi kandidatët nuk i caktoi Sali Berisha, por anëtarësia”, tha Berisha.

Advertisements