Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë për rezultatin negativ në zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit. Basha tha se pret të përfundojë numërimi.

“Nuk ka shqiptar që nuk e kupton që 6 marsi nuk është një normalitet, por një anormalitet i një anormaliteti.

Advertisements

Me një numër rekord të ulët votuesish, shqiptarët treguan se e braktisën zgjedhjet sepse nuk kishin asnjë siguri. Iu mohuan komisionerët”, tha Basha duke shtuar se Aleanca e “non gratave” kërcënoi dje komisionerët.

PD është renditur e treta në dy bashki ku ka përfunduar numërimi, dhe e dyta në Rrogozhinë.

Advertisements