Parafiten e sotme në një konferencë të përbashkët me Belinda Ballukun, Rama tha se fajin për rritjen e çmimit të naftës e ka lufta në Ulrainë dhe kjo ishte e pashmangshme.

Duket se kryeministri i ka lënë pas hallet e popullit dhe është nisur me Belinda Baëlulun dhe dy ministra të tjerë me charter në Dubai.

Advertisements

Bëhez fjalë për një vizitë qejfi 3-ditore me rastin e panairit ndërkombëtar “Expo 2020 Dubai” në Emiratet e Bashkuara Arabe. Ministrat që e shoqërojnë nuk kanë asnjë rol në këtë takim.

Rama do të mbajë një fjalim me rastin e Ditës Kombëtare të Shqipërisë në një organizim të veçantë në nder të tij.

Ironia dhe paradoksi qesharak në gjithë këtë situatë është fakti se si ministrja këshilloi qytetarët sot të kursejnë energjinë duke fikur kondicionerët apo të shmangin makinën për të blerë cigare në dyqanin e lagjes ndërsa me kabinetin, me siguri nuk shpëtojnë pa ngrënë darkë te Nusreti. Joq Albania

Advertisements