Dy tërmete ka goditur vendin tonë gjatë natës.

Mësohet se magnituda e tërmetit të parë ka qenë 4.4 në shkallën Rihter dhe me një thellësi prej 5 kilometrash nën sipërfaqe.

Advertisements

Epiqendra ka qenë në Pogradeci dhe Elbasani.

Më tej i dyti ka ishte me magnitudë 3.3 në shkallën Rihter, me epiqendër të njëjtë si i pari.

Nuk ka ende raportime për dëme materiale apo në njerëz/ShqipëriaIme

Advertisements