Orët në vijim do të sjellin një ulje të ndjeshme të temperaturave në të gjithë territorin.

Moti do të jetë i kthjellët po do të ketë ulje temperaturash dhe ngrica në të gjithë territorin.

Advertisements

Gjatë orëve të ardhshme temperaturat në Tiranë pritet të zbresin në -3 gradë celsius, ndërsa në vendet malore do të shkojnë deri në -8 gradë.

Ndërkohë që ditët e ardhshme do të sjellin të ftohtin polar mbi Shqipëri, ku temperaturat nën zero gradë pritet të arrijnë në -11 gradë.

Advertisements