Një tjetër tërmet i fortë ka goditur veriun e Italisë mbrëmjen e sotme. Forca e tërmetit ka qenë 4 ballë.

Epiqendra ka qenë 15 milomektra nga Modena dhe 50 kilometra nga Bolonja. Nuk raportoht për lëndime në njerëz apo dëme materiale.

Advertisements

Ndërkohë që dy ditë më parë Italia u godit nga një tjetër tërmet i fortë i shkallës 4.6 ballë.