Situata e paqendrueshme që ka risjellë në vend reshjet e shiut e dëborës do të jetë e përkohshme.

Ditën e nesërme do të hyjnë në qarkullim masat ajrore të qendrueshme më të ftohta.

Advertisements

Këto do të sjellin kthjellime në zonat bregdetare e ato të ulta ndërsa në male vranësira deri mesatare.

Ngricat do të përfshijnë zonat malore dhe ato kodrinore të vendin.

Era kryesisht do të fryjë nga kuadrati i veriut mesatare dhe përkohësisht e vrullshme në bregdetin jugor. Valëzimi i forcës 3-4 ballë.

Advertisements

Temperaturat parashikohen:

në zona malore -5 deri 2°C

në zona e ulëta 0 deri 12°C

në zona bregdetare 2 deri 12° C