Një lajm i trishtë ka ardhur dje për median shqiptare. Ka ndërruar jetë moderatori i njohur shqiptar në Kosovë, Leonard Maloku.

Maloku ishte autor i emisionit dedikuar ekskluzivisht muzikës “BLUES”, si dhe ka moderuar në “Paper Radio”.

Advertisements

Lajmin e hidhur e ka bërë me dije “Paper Radio” me anë të një postimi në rrjetet sociale. Nuk dihet nëse moderatori vuante nga ndonjë sëmundje.

Për këtë humbje të madhe për median shqiptare nuk kanë munguar mesazhet ngushëlluese të kolegëve dhe miqve të tij.

Advertisements