Ish-kryeministri Sali Berisha e ka akuzuar shpesh kryetarin e PD-së Lulzim Basha se takohet fshehtas me Erion Veliajn dhe Taulant Ballën. Edhe këtë të diel, Berisha ka publikuar në rrjetet sociale një mesazh që i ka dërguar një prej “qytetarëve dixhitalë”.

Ja çfarë shkruan Berisha:

Advertisements

“Vazhdojne takimet e fshehta Veliaj – Brava – Balla! Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Zoti Berisha, takimet e Lulzim Bashes me Taulant Ballen dhe Erion Veliajn vazhdojne. Se fundi jane mbledhur perseri te tre ne resotrin e Gjergj Luces. Kane qene dite me pare te 3 tek resorti tij ne Labinot ku ka qene dhe biznesmeni irfan hysenbelliu.

Takimi eshte zhvilluar pas ores 22:30 te mbremjes dhe mjetet u pane nga shume pjestare te personelit. Taulanti e ka si shtepine e tij, po ra ne sy erion Veliaj dhe Irfani qe se bashku me Lulit

Advertisements

I pari erdhi balla dhe Veliaj dhe me pas biznesmeni Hysenbelliu dhe Lulzim Basha.

Takimin e bere tek shtepia e Gjergjit. Ju sherbeu nje personel i rezervuar dhe gatime speciale. Takimi ka zgjatur deri ne oren 2 e 30 te mengjesit. Basha dhe hysenbelliu u larguan Veliaj dhe Balla kane fjetur tek hoteli i Luces ne Fish City.

Gjithcka eshte pare nga disa persona qe sherbyen, rojet private dhe te godines dhe disa shofera.

Kam dashur tua sjell kete info zoti Berisha po sot mu kujtua kur ndoqa konferencen e Lul Braves, sic e quani ju. Prandaj Lul Brava nuk e permend Veliajn. Per inceneratoret permend vetem ministrat, duan si kurban Ahmetajn. Lali Hajdutin e shmang. Sepse jane ne marreveshje te tre.