Dashi
Aktivitetet në grup mund të jenë pak shqetësuese për ju sot. Mund të përhapen shumë dezinformata dhe të shkaktojnë konfuzion. Qëndroni në shtëpi nëse mundeni, por nëse duhet të dilni, mos kini frikë të largoheni në shenjën e parë të debatit. Gjithsesi, ata nuk kanë gjasa të arrijnë shumë pas kësaj.

Demi
Një anëtar i familjes suaj ka të ngjarë të jetë në një humor shumë të çuditshëm sot. Ky person ka dëgjuar disa lajme që janë konfuze dhe ndoshta të pavërteta dhe për këtë arsye po pyet veten se çfarë efekti do të kishte kjo në situatën e tij. E vërteta është ndoshta shumë e ndryshme nga ajo që keni dëgjuar të gjithë.

Advertisements

Binjaket
Përpjekjet për të kontaktuar të tjerët në shtete të ndryshme ose vende të huaja sot mund të shkojnë keq, pasi teknologjia që ne priremi ta marrim si të mirëqenë, si telefonat dhe interneti, mund të mos funksionojë. E vetmja gjë që mund të bëni është të prisni! Ndërkohë, bëni diçka tjetër që ju pëlqen.

Gaforrja
Renditja e të gjitha detajeve nuk do t’ju çojë domosdoshmerisht drejt të vërtetës. Ju duhet të dëgjoni zemrën tuaj. Lërini instinktet tuaja t’ju pushtojnë. Kozmosi ju kërkon të lini mënjanë të menduarit racional në mënyrë që mendja juaj të funksionojë në mënyrë intuitive.

Luani
Ju ndiheni jashtëzakonisht të sigurt dhe të fortë sot, megjithatë dikush ende mendon se ai ose ajo e di më mirë se ju dhe ky person do t’ju sfidojë për këtë. Jini të përgatitur për një përballje. Çfarëdo që të bëni, mos u tërhiqni. Të dy mund të përfitoni.

Advertisements

Virgjeresha
Ju jeni në ankth për të nisur një projekt të caktuar, por ekziston një konflikt i jashtëzakonshëm në lidhje me mënyrën se si duhet të fillojë projekti. Është e rëndësishme që ju të merrni kohë shtesë në këto faza të para. Përndryshe, do të pendoheni për nxitimin tuaj më vonë.

Peshorja
Ju mund të ndjeni një entuziazëm të ri kur bëhet fjalë për marrëdhënien tuaj romantike. Nëse kohët e fundit ka pasur një farë mënjanimi në ndërveprimet tuaja, atëherë mund ta ndryshoni këtë sot duke vendosur të bëni diçka së bashku. Merrni një ditë për të shkuar diku ku nuk keni qenë kurrë më parë.
Akrepi
Nëse keni nevojë për prova se si ndihet një i dashur për ju, atëherë mund të gjeni shumë mirë pikërisht atë që kërkoni sot. Është ajo prekje e veçantë e romancës në ajër për të dy ju, e kombinuar me një pasion marramendës që ju bën të dashuroheni përsëri.

Shigjetari
Energjia astrale mund t’ju bëjë të shikoni pak më thellë se përse një situatë e caktuar ju ka bërë të ndiheni të lodhur. Ju mund të keni qenë duke u përpjekur të fshini çështjen dhe të pretendoni se gjithçka është absolutisht mirë. Por sot mund të ndiheni më të aftë për të përballuar emocionet që po lindin dhe për të thënë atë që keni për të thënë.
Bricjapi
Nëse keni pasur në mendje dikë të veçantë, atëherë përgatituni të afroheni më shumë tani, falë energjisë astrale në ajër. Nëse jeni duke marrë pjesë në ndonjë festë apo mbledhje shoqërore, përgatituni që temperatura mes jush të rritet ndjeshëm. Të dy do të ndiheni të aftë për të ndarë emocionet tuaja në një mënyrë pozitive.

Ujori
Emocionet mund të krijohen dhe të bëhen mjaft intensive sot. Megjithatë, do të jeni në gjendje t’i shprehni ato në një mënyrë harmonike pa shkaktuar asnjë përçarje. Nëse keni pasur një problem të flisni sinqerisht me partnerin tuaj atëherë mund të kuptoni se jeni të frymëzuar për ta bërë këtë. Mos u shqetësoni kaq shumë dhe shkoni me rrjedhën.
Peshqit
Aspekti aktual astrologjik mund të zgjerojë horizontet tuaja në mënyrë të konsiderueshme duke prodhuar llojin e duhur të klimës kozmike për të zhvilluar një takim interesant. Por do t’ju duhet të njihni mundësinë kur ta shihni atë. Ju gjithashtu do t’ju duhet të merrni iniciativën për të prezantuar veten dhe për të vazhduar bisedën.