Një politikan lokal në shtetin amerikan të Kentucky i ka mbijetuar të sht ënave me ar më brenda zyrës së tij mëngjesin e së hënës.

Policia ka kapur autorin që qëlloi Craig Greenberg, i cili kandidon për të qenë kryebashkiaku i ardhshëm demokrat i Louisville. Greenberg më vonë postoi në Twitter se ekipi i tij ishte i sigurt dhe ai do të jepte një përditësim në kohën e duhur.

Advertisements

Asnjë motiv nuk është identifikuar ende nga policia e Louisville.

Sipas policisë, Greenberg nuk u lë ndua, po ashtu edhe ata që ishin me të.

“Ne e konsiderojmë veten shumë me fat sot,” tha shefi i policisë së Louisville, Erika Shields në një konferencë për shtyp të hënën pasdite.

Advertisements

David James, president i këshillit lokal, tha për mediat lokale se të shtënat ishin një tentativë për të vrarë z. Greenberg.