Publikohen pamjet e para, që tregojnë momentin e tërheqjes së tankeve ruse nga kufiri me Ukrainën dhe kthimin e tyre në bazë.

Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka publikuar pamje zyrtare që thotë se tregon një numër tankesh dhe automjetesh të blinduara të saj duke u larguar nga zona afër kufirit ukrainas, shkruan BBC.

Advertisements

Ndryshe, Ministri i Jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba, ka thënë se Rusia duhet të tërheqë të gjitha forcat e saj të mbetura nga kufiri i përbashkët i vendeve.

Advertisements

“Ne kemi një rregull: mos besoni atë që dëgjoni, besoni atë që shihni,” u tha ai gazetarëve pas raporteve që disa trupa ruse po ktheheshin në bazë.

“Kur të shohim një tërheqje, ne do të besojmë në një de-përshkallëzimi.”