Një lajm i hidhur vjen për botën e aktrimit, ku bëhet me dije se aktori i njohur, Moses J. Moseley, ka ndërruar jetë në moshën 31-vjeçare. Moseley më së miri njihen për rolin e tij në filmin “The Walking Dead”.

“Ai ishte i dashur nga të gjithë ata që e takuan. Një dritë në sytë e të gjithëve”, tha menaxheri i Moseley në një deklaratë.

Advertisements

“Moisiu ishte një person i mrekullueshëm dhe nëse do të kishe mundësinë ta takoje, ai do ta bënte ditën tënde të mrekullueshme. Ai ishte shumë i talentuar, ishte një mik i madh, ai lloji që mund të thërrisje për çdo gjë. Ai ishte gjithmonë i emocionuar. për jetën dhe punën në biznesin e argëtimit”, thuhet tutje në deklaratë.

Moseley u gjet i vdekur në Stockbridge të Georgia, të mërkurën, sipas TMZ , e cila ishte e para që raportoi lajmin. Shkaqet e vdekjes së tij aktualisht janë nën hetim, shkruan People.

Moseley është më i njohur për rolin e tij si Mike, një nga zombitë e përkëdhelur të Michonne (të luajtur nga Danai Gurira), në The Walking Dead në 2012 dhe 2015.

Advertisements

Përveç “The Walking Dead” , Moseley u shfaq gjithashtu në filmin “Atack of the Southern Fried Zombies” të vitit 2017 .

Projektet e tij të tjera përfshijnë: Joyful Noise, The Internship, Queen of the South, Ëatchmen dhe Blood Scroll: Horror Stories.