Gazetari Artan Hoxha e konsideron vendimin për burgosjen e ish-ministrit të brendshëm, si trofeun e vetëm të reformës në drejtësi.

“Për Tahirin u gjet një artificë për ta dënuar.

Advertisements

U dënua me 5 vite burg dhe fakti që u dënua për shpërdorim detyrë me një dosje të qepur keq me tepër mori spunto nga Italia. Pa dashur I bënë një të mirë Tahirit.

Sepse politikani ka dalë nga skena, por qytetarit i bënë mirë, pasi Tahiri nuk mund të hetohet më për të njëjtën çështje”, tha Hoxha.