Lajmi i trishtë tronditi botën e aktrimit, ku dy ditë më parë aktori me origjinë shqiptare, Panos Natsis humbi jetën në Greqi, për shkak të një aksidenti automobilistik që i ndodhi.

I riu, me shumë premisa në aktrim, festoi ditëlindjen me 3 Janar dhe bëri udhëtimin e tij të fundit më 4 Janar.

Advertisements

Aksidenti fatal erdhi në fazën më të mirë të jetës së tij, shkruajnë mediat greke.

‘Në jetën e tij profesionale gjërat nuk mund të kishin shkuar më mirë pasi ai sapo kishte përfunduar xhirimet për serialin e ri televiziv të George Kapoutzidis ” Drama “. Duke besuar shumë tek ai dhe tek talenti i tij, aktori, skenaristi dhe regjisori i njohur i besoi atij rolin kryesor të Odiseut, heroit qendror që kthehet në atdheun e tij të veçantë për të gjetur veten dhe për të ripërcaktuar jetën e tij.

Marrëdhënia artistike mes tyre ishte lidhur për mirë tashmë pas bashkëpunimit të tyre të parë në veprën e mëparshme televizive të Kapoutzidis, ” Ethniki Hellados “, por edhe shfaqjen ““ Kushdo që dëshiron të divorcohet të ngrejë dorën ”, e cila u prezantua këtë dimër për të tretin sezon radhazi, me shumë sukses.’- shkruajnë në artikull mediat.

Advertisements

Fati nuk ishte në anën e tij! I riu humbi jetën të shtunën në mëngjes, duke u kthyer me motorin e tij nga shtëpia e shoqes dhe koleges së tij Alexandra Tavoularis.

Ai u përplas nga një kamion që po kalonte, duke e lënë të vdekur në vend.