Vitin e kaluar bëri bujë ndarja pas mjaft vitesh e këngëtares Mira Konçi dhe kompozitorit Shpëtim Saraçi.

Shpërngulja në SHBA e tyre nuk shkoi si duhej për jetën familjare.

Advertisements

Ata i dhanë fund martesës dhe kompozitori u rikthye në Shqipëri ndërkohë që Mira Konçi vazhdon të jetojë në New York pranë vajzës së tyre, Era Saraçi.

Pas ndarjes ndjekësit kërkojnë në çdo postim të saj detaje që i çojnë të Shpëtim Saraçi dhe së fundmi Mira ka publikuar vetëm balada të një dashurie të mbaruar po duket se nuk e ka harruar ende.

Ajo ka kënduar me shumë pasion, teksa ngiste makinën, këngën e Flori Mumajesit dhe Anxheliës- Anash.

Advertisements

“S’ki me ik S’ki me ik Kurr nga menimet e mija Edhe nga ajo dashnia Qe kena jetu bashk” këndon ndër të tjera Mira Konçi.