Detaje të reja kanë dalë nga aksidenti i rëndë që i shkaktoi vdekjen e 50-vjeçares ,Lefteri Binjaku pasditen e sotme në aksin rrugor Elbasan-Metalurgjik.

Siç shihet në video, 50-vjeçarja po kalon rrugën, teksa makina e ka goditur duke e ngritur në ajër.

Advertisements

Pavarësisht se tentoi të manovronte, drejtuesi i mjetit, 36-vjeçari me iniciale E.M. nuk ka mundur të evitojë Lefteri Binjakun.

Menjëherë pas aksidentit, i riu është larguar nga vendngjarja. Pas disa minutash, policia bëri të mundur identifikimin dhe arrestimin e autorit.

Advertisements