Dashi: Kritikat në rritje, në lidhje me dashurinë. Në fund të fundit, ju keni kohë që i tregoni ankesat që keni partnerit tuaj. Në punë duket se do t’ju duhet të bëni një blerje ose të shlyeni ndonjë borxh. Ju gjithmonë dëshironi të bëni gjithçka vetë, por është mirë të dëgjoni këshilla herë pas here. Pasditja do jetë më e mirë se mëngjesi.

Demi: Mëngjesi është më i mirë se pasditja për dashurinë. Kujdes nga diskutimet në mbrëmje, veçanërisht me Akrepin dhe Ujorin. Në punë jeni shumë pa kompromis, por duhet të dëgjoni më shumë të tjerët.

Advertisements

Binjakët: Lajm i mirë në dashuri: Dielli dhe Hëna të favorshme. Është një mundësi e mirë për të treguar anët më të mira të vetes suaj. Ditë e mirë edhe për punë, e nesërmja do të jetë gjithashtu një ditë e mirë, veçanërisht për kreativitetin.

Gaforrja: Situata e ndjenjave është paksa e çuditshme, por kini kujdes që të mos shkarkoni në dashuri tensionet që vijnë nga pjesë të tjera. Në punë mund të ketë një ndryshim të qartë, ose ndoshta ka pak kohë që ka nisur.

Luani: Është një kohë e mirë për dashurinë, duhet të jeni më të sigurt. Në punë ka shumë shpenzime të grumbulluara, por keni treguar se jeni të guximshëm, sidomos nëse keni pranuar një angazhim të rëndësishëm.

Advertisements

Virgjëresha: Horoskopi është pozitiv, duhet të kapërceni keqkuptimet në dashuri. Jepini fund marrëdhënieve që nuk kanë të ardhme. Në punë do filloni të bëni plane të rëndësishme për të ardhmen, pasiguritë janë gati të marrin fund.

Peshorja: Një ditë disi e çuditshme në dashuri, ndiheni të lodhur. Hëna, Venusi, Mërkuri dhe Marsi janë nervozë. Në punë do ketë mundësi për ata që kanë bërë një kërkesë, por duhet të bëni durim. Qëllimet mund të duken të vështira për t’u arritur.

Akrepi: Hëna e kundërt në dashuri, të paktën pasdite. Mund të ndiheni pak të lodhur. Në punë nuk doni imponime.

Shigjetari: Dashuria është e mirë, Dielli është i favorshëm. Jeni të shqetësuar për dikë në familjen tuaj që ka probleme, ndoshta probleme shëndetësore. Në punë situata mund të bëhet serioze nëse dikush ju ka premtuar para dhe nuk ju janë dhënë. Ju mund të punësoni një avokat ose një ekspert.

Bricjapi: Një ditë e mirë në dashuri, Afërdita është e favorshme dhe ende në shenjën tuaj. Në punë mund të ndryshojnë bashkëpunimet që kanë disa kohë, por ata që punojnë vetë ose kanë mundësi të fitojnë më shumë do të kenë edhe më shumë fitime.

Ujori: Dashuria është e mirë, Dielli është në shenjën tuaj. Puna ka nevojë për vëmendjen maksimale, veçanërisht letrat, sepse ka nevojë për të zgjidhur një mosmarrëveshje, ndoshta për një shtëpi. Ju mund të zhbllokoni një shitje.

Peshqit: Dashuria po bëhet e vrullshme, veçanërisht nëse është një lidhje e konsoliduar. Favorizohen çiftet që e duan njëri-tjetrin. Në punë mund të lini pas konflikte të forta, mund të vijë një propozim.