Dashi: Sot është një ditë shumë e mirë për dashurinë dhe ndjenjat. Nuk ju pëlqen rutina në punë, por në këtë periudhë është më mirë të shmangni përpl asjet.

Demi: Sot do të keni mundësinë të kuptoni nëse një person është vërtet në anën tuaj apo jo. Keni shumë ngarkesë në punë dhe kjo mund t’ju japë mundësinë që të bëni një hap më shumë në karrierë.

Advertisements

Binjakët: Energjia që ju ka munguar do të rikthehet në marrëdh ënien tuaj, por bëni kujdes që të mos diskutoni çështjet e parave. Bëni përmirësim në punë dhe do të bëni një zbulim të ri interesant.

Gaforrja: Nëse duhet të flisni për çështje delikate, atëherë është koha që ta bëni. Në punë ju janë bërë shumë premtime, por nuk duhet të besoni gjithçka që ju thonë.

Luani: Nëse keni qenë të vetmuar dhe beqarë për një kohë të gjatë, atëherë do të thotë që nuk jeni ende gati. Në punë nuk përjashtohen mundësitë e reja që të vijnë.

Advertisements

Virgjëresha: Sot është një ditë e mirë për të sqaruar një keqkuptim ose për të kërkuar diçka të re. Disa pengesa të kaluara më në fund do të jenë në gjendje të zgjidhen.

Peshorja: Dita e sotme do të jetë e veçantë, pavarësisht se kundërshtoheni nga gjithçka, madje edhe nga partneri juaj. Në punë do ketë shumë nisma të suksesshme, por qëndroni të qetë.

Akrepi: Sot do të keni ditë pozitive, ndërsa në punë mund të keni disa gjëra në kokë që ju mërzisin, por situata në përgjithësi duket se është shumë më e mirë.

Shigjetari: Ditë premtuese po vijnë dhe do të keni lumturi në dashuri. Për beqarët, mund të ketë takime që sjellin një histori të re. Në punë, jeni të favorizuar nëse keni ndërmend të siguroni detyra të reja pune.

Bricjapi: Po vijnë ditë premtuese, sidomos për ata që duhet të realizojnë një projekt në çift. Të favorizuar në punë janë ata që do të duhet të kryejnë një aktivitet të ri.

Ujori: Më në fund vjen një lajm i mirë edhe nga pikëpamja sentimentale. Duhet të dini si të përfitoni. Ndërsa në punë, më në fund do të keni përgjigjen që keni qenë duke e pritur prej kohësh.

Peshqit: Mos i nënvlerësoni takimet e reja që do të zhvillohen sot. Zgjidhje dhe mundësi të shkëlqyera do të keni edhe në punë.