DASHI
Mbajtja e hapësirës për njerëzit e tjerë nuk është e lehtë, por përgjegjësia është e gjitha e juaja me hënën e re në sektorin tuaj të miqësisë me datë 1. Thënë kjo, më shumë se kushdo, ju e dini se rrethimi me njerëzit e gabuar ndikon tek ju. Ndërsa planeti juaj sundues Marsi lidhet me Jupiterin e gjerë në datën 4, ju jeni të emocionuar të vendosni më shumë energji në higjienën dhe kufijtë tuaj shpirtërorë. Mendimet negative të njerëzve të tjerë nuk duhet të kenë aq shumë hapësirë ​​në jetën tuaj.

Shprehja e kësaj jave: “Unë zgjedh dhembshurinë dhe optimizmin”.

Advertisements

DEMI
Hëna e re në Ujorin me datë 1 është një për një riemërtim personal. Pavarësisht nëse jeni duke hapur faqen e internetit të biznesit tuaj ose duke shpallur nipin tuaj të parë, nuk është kurrë vonë për të rikrijuar veten. Ky lunacion është për t’i bërë të ditur të gjithëve për ndryshimet që keni menduar për vite të tëra privatisht. Ju kurrë nuk e dini se kë mund të frymëzoni për të ndërmarrë veprime në jetën e tyre.

Shprehja e kësaj jave: “Unë e dua atë që jam”.

BINJAKET
Hëna e re në Ujor në datën 1 ju sjell besim në qëllimet tuaja afatgjata. Ju e dini se çfarë ju nevojitet për të marrë atë që dëshironi, dhe sapo stacionet e Mërkurit të nisin në datën 3, ju jeni gati të shkoni në punë. Ajo që po bëni është transformuese, për ju dhe për të dashurit tuaj. Dhe ajo që po krijoni tani duhet të zgjasë për shumë vite në vijim. Mos u hutoni nga siguria dhe fokusi juaj! Edhe personi më i ndryshueshëm ka nevojë për një spirancë.

Advertisements

Shprehja e kësaj jave: “Unë i besoj procesit”.

GAFORRJA
Hëna e re tek Ujori në datën 1 ju gjen duke nënshkruar kontrata, duke marrë kredi dhe duke hapur një linjë të re krediti (shpresojmë me shumë përfitime nënshkrimi). Shumica e kësaj është në mbështetje të një përpjekjeje të re biznesi ose një marrëdhënie të re emocionuese, është një goditje në errësirë. Por ju duhet të shpenzoni para për të fituar para! Jini të durueshëm pasi me gjasë nuk do të shihni përfitimet e këtij partneriteti deri në hënën e plotë në Ujorin gjashtë muaj nga tani.

Shprehja e kësaj jave: “Unë jam mirë me një djegie të ngadaltë”. – Kacey Musgraves

LUANI
Hëna e re në Ujor në datën 1 është agimi i një epoke të re për marrëdhëniet tuaja më të afërta. Duke qenë se ju dhe partneri juaj keni pasur ndryshime të mëdha në karrierë gjatë vitit të kaluar në shkallë të ndryshme suksesi, secilit prej jush i është dashur të rregulloni kufijtë tuaj dhe të merrni përsipër përgjegjësi shtesë. Megjithëse gjërat janë ende në rrjedhë, kjo është një mundësi e shkëlqyer për të hequr dorë nga zhgënjimet e së kaluarës dhe për t’u fokusuar në premtimin e së ardhmes.

Shprehja e kësaj jave: “Mbani hapësirë, jo mëri”.

VIRGJERESHA
Ndërsa stacionet e Mërkurit drejtojnë në datën 3, ju tundoheni të lëshoni pak kaos. Jeni gati të hiqni diçka nga kraharori me atë djalë me të cilin po dilni ose me mësuesin e fëmijës tuaj ose me njerëzit në klubin tuaj të librave që nuk e kanë lexuar kurrë librin! Megjithëse mund të ndiheni më mirë pasi t’i lini të gjitha, mbani në mend se nuk jeni i vetmi që përjetoni luhatje. Zgjidhni dhembshurinë në vend të konfrontimit.

Shprehja e kësaj jave: “Të gjithë po kalojnë diçka”.

PESHORJA
Hëna e re në Ujorin me datë 1 do të thotë një fillim i ri për romancë ose projekte krijuese në jetën tuaj. Ju keni mësuar shumë gjatë vitit të kaluar se çfarë funksionon dhe çfarë jo kur bëhet fjalë për kënaqësinë, dhe tani është koha të ndaloni së ëndërruari dhe të filloni të veproni. Me takimin e Diellit me Saturnin në datën 4, është e qartë se çdo gjë që po filloni tani nuk është një goditje, është menduar të zgjasë.