Nusja ka sulm uar fizikisht vjehrrën e saj pas një mosmarrëveshje në një familje në Prishtinë, njofton policia.

Në këtë ngjarje ka ndërhyrë edhe djali i të moshuarës, i cili më pas ka s ulmuar gruan e tij.

Advertisements

Rasti është raportuar në polici dhe më vendim të prokurorit, pas marrjes në pyetje të dyja palët janë liruar.

Njoftimi i plotë i policisë:

Prishtinë 29.01.2022-15:00. Pas një mosmarrëveshje në familje, e dyshuara femër kosovare ka sulm uar fizikisht vjehrrën e saj vik timën femër kosovare, ndërsa duke ndërhyrë i dyshuari mashkull kosovar e ka sul muar bashkëshorten e tij të dyshuarën femër. Palët janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, janë liruar në procedurë të rregullt.

Advertisements