Edhe pse fundi i janarit solli rritje të temperaturave, parashikohet që ditët e para të muajit shkurt të rikthejnë sërish acarin dhe ngricat në vend.

Fillimi i javës do të karakterizohet edhe nga reshjet e shiut.

Advertisements

Përgjithësisht shkurti do të jetë me temperatura normale, ku gjatë 15 ditëshit të dytë pritet të ketë reshje shiu, por kryesisht nga specialistët cilësohet si një muaj i thatë.