Një 40-vjeçar është shpallur në kërkim jo vetëm nga policia e Tiranës, por edhe nga gruaja, e cila mbasi kontrolloi zonën ku ai qëndronte me të dashurën vendosi t’i tregojë policëve fill e për pe aktivitetin e tij. “E kam duruar prej 2012 për hatër të fëmijëve”, thotë në denoncimin pranë komisariatit numër 4 F.S, por gruaja e cila dhunohej vazhdimisht vendosi të flasë ditën kur pikasi se ai e tradhtonte dhe mbante paralelisht një lidhje jashtëmartesore.

“Zbulimin e kreva në shtator 2021, dhe gjeta edhe emrin e vajzës që quhet E.T, e cila jeton afër Zgarës Korçare, – shprehet nëna e 3 fëmijëve. Ditën që ajo u bind që bëhej fjalë për tradhti ia komunikoi të shoqit. Ai u përgjigj duke e rr ahur.

Advertisements

“Njoftova policinë dhe policia erdhi për kontroll në vilën tonë, kryen kontrolle dhe aty mësova se burri im merrej dhe me aktivitet kr iminal”, vazhdon në denoncimin pranë komisariatit në fjalë e reja. Nga kontrolli në banesë policia nuk konstatoi asgjë të paligjshme shpjegohet në dosjen që ju tregua gazetës Si.

Por me ditët që kanë kaluar, e tradhtuar dhe e braktisur mbasi e ka kërkuar gjithandej ajo i ka shkruar të shoqit: e di që je me atë kurvën, kthehu tek fëmijët. Por F. sipas saj i nxehur dhe i informuar se policia i kishte bërë vizitë në shtëpi i përgjigjet: b axhellë, mjera ti po të hodha në dorë. Ma ule kokën tek të gjithë. E reja ia tregoi policisë mesazhet në Ëhatsapp, ku çifti grindet dhe ajo e vë në dijeni: jam e qartë që je me E., si s’të vjen turp që le fëmijët e vegjël.

Nga mesazhet vëren policia kuptohet që secili kërcënon tjetrin. Burri i shkruan: veç po të gjeta në lagje ku ti pi kafe me ato shoqet. Ndërsa gruaja i vë në dukje të dashurën, që e përshkruan si një vajzë e re e pamëshirshme që po i shkatërronte familjen. “Dola në lagje edhe sot, e di që keni ndryshuar vend dhe do ta kap për flokësh atë k.. kur ta zbresësh për në shtëpi. Ja kam frikën vazhdon gruaja, sepse ai nuk më ka lënë të dal e të gjej një punë, mbasi më ka kërkuar të rrisë fëmijët.

Advertisements

Nëna e tri fëmijëve thotë: po ua vendos në dispozicion, ai duhet të shkojë në burg sepse u bë i dhunshëm dhe shprehet: s’ka ç’të duhet ç’bëj jashtë shtëpisë. Policia konfirmon për Gazetën Si se ka shpallur në kërkim burrin e dhunshëm për të cilin janë kryer disa orë shërbime, duke e pritur të takojë të dashurën, por ai nuk është shfaqur kurrkund./ Marrë nga Gazeta Si