Moti i keq do të prekë Shqipërinë gjatë dy ditëve të së martës dhe të mërkurës . Sipas të dhënave të fundit të parashikimit të motit, karakteristikat kryesore të motit të keq do të jenë erëra të stuhishme, ulje temperaturash dhe reshje dëbore e shiu.

Ky mot i keq pritet të jetë i kategorisë 3, për sa i përket Indeksit Rajonal të Reshjeve RPI.

Advertisements

Videoja e mëposhtme tregon reshjet e shiut dhe borës që priten deri në natën e së mërkurës 02/02/2022.

Të martën priten reshje të dendura lokale shiu dhe bubullima kryesisht në Jon. Reshje bore do të ketë fillimisht në male. Të mërkurën reshje bore do të ketë edhe në ultësira.

Advertisements