Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetet sociale ka bërë të ditur mëngjesin e sotëm se pas reshjeve të mëdha të shiut dhe borës në vend ka nisur Programi Kombëtar i Pastrimit.

Postimi i plotë:

Advertisements

#ShqipëriEPastër

Pas reshjeve të mëdha dhe dëborës në një pjesë të vendit, ka rinisur Programi Kombëtar i Pastrimit

Pastrimi i vendit ku jetojmë është PATRIOTIZËM sepse më e mira mënyrë për të treguar sa e duam tokën tonë është pastërtia dhe përgjegjshmëria në hapësirat e përbashkëta

Advertisements

*momente nga pastrimi në Vlorë, Pogradec, Fier, Durrës, Skrapar, Kavajë, Selenicë, Maliq, Tepelenë, Memaliaj dhe Kukës

#ShqipëriaEArdhmjaJonë

#SkaKohëPërPushim