GREQI– Mjeku i njohur grek, Jorgos Neos, i cili mbeti i plagosur pas bre shërisë së pl umbave që shqiptarja, Klodiana Çelo lëshoi mbi të, ka kaluar rre zikun për jetën dhe ka dalë nga spitali ku kurohej.

Advertisements

Shqiptarja dhe mjeku grek kishin përjetuar një histori dashurie 13 vite më parë, fryt i së cilës ishte edhe një vajzë. Në kohën kur vajza kishte lindur, mjeku Neos e kishte njohur si fëmijën e tij, por ia kishte bërë të qartë shqiptares së nuk do të divorcohej nga gruaja e tij, një shtetase angleze, me të cilën kishte edhe fëmijë.

Klodiana Çelo Pavlidou, qël loi me ar më zjarri partnorin e saj në Greqi. Ngjarja e rëndë ndodhi në Chalandri, të Greqisë, përba llë vajzës së tyre 13-vjeçare. Autorja, e cila është vënë në pranga nga policia, e ka pritur viktimën teksa po merrte nga shkolla vajzën e tyre. Kur burri doli nga shtëpia për ta marrë fëmijën nga shkolla, ajo iu afrua dhe pas një debati e qëlloi në bark para fëmijës së tyre 13-vjeçar.

Advertisements