Një mësuese në zonën e Atlantës, është gjetur e pajete anës rrugës në Guadalajara.

Trupi i Alexandra Morales, 24 vjeç, e cila jepte mësim në shkollën fillore Benefield në Lawrenceville, Georgia, u zbulua më 9 nëntor brenda një makine me qira, por lajmi është bërë i ditur sot.

Advertisements

Morales u pa për herë të fundit më 30 tetor, kur ajo ndoqi një koncert të grupit Codiciado në vendin e Telmex në Zapopan.

Mësuesja kishte marrë pushimet, por ishte zhdukur prej 10 ditësh pa lënë asnjë gjurmë. Në lidhje me ngjarjen e rëndë është a r r e s tuar i dashuri i saj 28 vjeç, i cili dyshohet se e ka v r a rë dhe më pas ka tentuar të zhduk trupin.

Autoritetet po punojnë për zbardhjen e plote te ngjarjes.

Advertisements

I dashuri i 24-vjeçares