Dhjetëra emigrant kanë gjetur vdekjen në kanalin mes Francës dhe Britanisë së Madhe. Mediat franceze raportojnë se janë 27 persona të cilët kanë humbur jetën pasi një gomone me të cilën udhëtonin është fundosur.

Advertisements

Peshkatarët fillimisht raportuan se zbuluan 15 trupa që notonin në ujë rreth orës 14:00 Gomonia raportohet se po përpiqej të arrinte në Mbretërinë e Bashkuar kur u përmbys.

Ministri i Brendshëm francez, Gerald Darmanin raportohet se po shkon në vendin ku ka ndodhur ngjarja.

Advertisements

vijon…./abcnews.al/