Home Lajme Nuk gjen qetësi vendi! Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja epiqendra

Nuk gjen qetësi vendi! Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja epiqendra

0
Nuk gjen qetësi vendi! Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja epiqendra

Lëkundje tërmeti janë ndjerë pasditen e sotme në Shqipëri. Tërmeti me magnitudë 2.8 i shkallës Rihter është regjistruar në Durrës, vetëm pak minuta më parë.

Edhe pse i lehtë tërmeti është ndjerë pasi ishte me thellësi vetëm 2 km. Tërmeti ka rënë 38 nga Durrësi dhe 63 km nga Tirana.

Advertisements

Nuk raportohet për dëme materiale, por kjo lëkundje ka shkaktuar frikë te banorët.

Advertisements