Home Lajme Një ciklon i fuqishëm paralajmërohet javën tjetër, do të preket Shqipëria pas…

Një ciklon i fuqishëm paralajmërohet javën tjetër, do të preket Shqipëria pas…

0
Një ciklon i fuqishëm paralajmërohet javën tjetër, do të preket Shqipëria pas…

Shqipëria në javën që vjen pritet që të përfshihet nga një moti i keq me reshje të dendura shiu. Cikloni që goditi Italinë duke shkaktuar dëme të shumta sidomos në Catania do të zhvendoset në Mesdhe.

Greqia, Shqipëria dhe një pjesë e vendeve të Ballkanit pritet gjithashtu që të jenë në pushtetin e stuhisë.

Advertisements

Reshjet në vendin tonë parashikohet që të fillojnë pas datës 2 Nëntor, teksa në datë 4 do të ketë stuhi në pjesën veriore dhe më pas nga data 7 deri në 9 nëntor do të zhvendoset në të gjithë pjesën perëndimore. Pjesa lindore e Shqipërisë do të jetë më pak e prekur nga reshjet.

Advertisements