Home Lajme I fundit! Tërmeti godet Italinë, ja sa ishte magnituda

I fundit! Tërmeti godet Italinë, ja sa ishte magnituda

0
I fundit! Tërmeti godet Italinë, ja sa ishte magnituda

Italia është g oditur mesditën e sotme nga një tërmet me magitudë 4.3 i shkallës Rihter dhe thellësi 37.5 km. Mësohet se epiqendra e lëkundjes ka qenë në Fontecorniale, 39 km nga Rimini.

Tërmeti u pasua edhe nga një lëkundje tjetër me magnitudë më të vogël.

Advertisements

Advertisements

Vendet e Mesdheut kohët e fundit po përjetojnë një aktivitet të lartë sizmik. Pas tërmeteve të fuqishme në Greqi, edhe Shqipëria u godit ditën e sotme nga një tërmet i fortë 4.7 ballë.