Home Lajme Berisha tund themelet e PD-së me deklaratën B0MBË: Javën që vjen do shpall…

Berisha tund themelet e PD-së me deklaratën B0MBË: Javën që vjen do shpall…

0
Berisha tund themelet e PD-së me deklaratën B0MBË: Javën që vjen do shpall…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar gjatë takimit në Berat se javën e ardhshme do të shpallë datën për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike, ndërsa nuk përjashtoi rikandidimin për kryetar të PD.

“E gjithë kjo përpjekje është që ju të zgjidhni kryetarin.

Advertisements

Sali Berisha në mënyrë të padiskutueshme është i hapur siç kam deklaruar në datën 20 maj për çdo detyrë në harkun kushtetues, përfshirë edhe kryetar i PD.

Advertisements

I përket anëtarësisë të zgjedhë kryetarin e saj.

Javën që vjen do të shpall datën e mbledhjes së Kuvendit dhe do të mblidhemi të sigurt në të drejtën tonë”, u shpreh Berisha.