Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka publikuar të dhënat për situatën pandemike në 24 orët e fundit.

Nga 4.492 testime, kanë rezultuar pozitivë 269 qytetarë, fatmirësisht nuk është shënuar asnjë rast vdekje nga Covid-19.

Advertisements

Gjatë 24 orëve janë shëruar 25 qytetarë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 105.757 që prej fillimit të epidemisë.

Njoftimi i plotë i IKSHKP:

08 Gusht 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Advertisements

Nga 4.492 testime, 269 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 25 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.757.

Në total numri i rasteve aktive është 1.903.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP