Kosova i erdhi në ndihmë Shqipërisë mbrëmjen e djeshme, duke dërguar dhjetëra forca zjarrfikëse dhe të Ushtrisë për të ndihmuar operacionet e shuarjes së zjarreve në Kukës.

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Svelça u shpreh se ndihma vjen si rrjedhojë e normalizimit të situatës nga zjarret në Kosovë. I pyetur për mungesën e homologut të tij Blendi Çuçi në Kalimash, Svelça shmangu u përgjigj se autoritet janë vazhdimisht në komunikim për situatën.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP

Advertisements