Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 21°C në 31°C, në zonat e ulëta nga 26°C në 37°C dhe në zonat bregdetare nga 27°C në 38°C.

Era do të fryjë në drejtim Jugor-Jugerëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

Advertisements

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm. Temperaturat do të rriten ku do të variojnë: në zonat malore nga 19°C në 34°C dhe në zonat e ulëta nga 21°C në 37°C.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP

Advertisements