Eda Zeqiri ka nisur sot garat në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”, shkruan lajmi.net.

Advertisements

Zeqiri e ka mbyllur garën e parë me kohë 4:38.02, dhe tani mbetet të shihet nga rezultatet e garave të tjera nëse koha e saj është e mjaftueshme për të arritur në finale.

Gjithsesi 16-vjeçarja, ka arritur një sukses mjaft të madh, dhe tani shpresojmë që do arrijë të kualifikohet në finale. /Lajmi.net/

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP