Ish ministrti i Drejtesise dhe ish-deputeti i LSI-se Ylli Manjani permes nje postimi ne Facebook shkruan se sistemi zgjedhor ne shqiperi eshte hajduti me i madh.

Manjani shkruan ne rrjetin social:

Advertisements

PSD 32 000 vota= 3 mandate.
LSI 100 000 vota= 4 mandate!!!

Sistemi zgjedhor është hajduti më i madh i zgjedhjeve.

Natyrisht nuk mohohet aspak gabimi fatal i LSI që nuk u bashkua në një listë me PD.

Advertisements

Por kjo është kosto politike shumë e lartë që duhet të paguajë LSI. 25 000 vota 1 mandat!!!

Por sistemi më shumë se LSI vjedh vullnetin e njerëzve.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP